دانستنی های چمن مصنوعی

دانستنی های چمن مصنوعی

دانستنی های چمن مصنوعی

 

   

 1. طول عمر چمن مصنوعی چند سال می باشد؟

   

  چمن های مصنوعی بسته به کیفیت و کاربری طول عمر متغیری دارند. امروزه چمن های مصنوعی پیشرفت های زیادی کرده اند. برای مثال چمن های نسل چهارم دارای توانایی بازتابش پرتو فرابنفش هستند که این موضوع باعث می شود این محصولات دچار تغییر رنگ و پوسیدگی الیاف نشوند. اگر چمن شما محصول یک کمپانی معتبر و دارای استاندارد های روز باشد ۵ تا ۱۰ سال در شرایط استفاده بسیار سنگین مقاومت خواهند داشت.

   

 2.  

 3. چه عواملی طول عمر چمن را پایین می آورد؟

   

  اصولا چمن مصنوعی محصولی است که در انواع شرایط جوی مانند باران و آفتاب و یخبندان مقاومت بالایی دارد. اما شاید نکته اصلی که بر مقاومت چمن تاثیرگذار است طریقه نصب این محصول است چرا که اگر این محصول به شیوه صحیحی نصب نشود و بکینگ ( لایه زیرین ) این محصول درگیر و تحت فشار باشد نتیجه امر می تواند طول عمر چمن مصنوعی را کاهش دهد. همچنین کشیدن اجسام تیز و برنده می تواند آسیب جدی به برگ های چمن مصنوعی وارد کند.

   

 4.  

 5. شستشوی چمن مصنوعی به چه شیوه ای انجام می گیرد؟

   

  در مورد این سوال می توانیم به یک پاسخ بسیار ساده برسیم: شما می توانید چمن مصنوعی را با تمامی مواد شوینده ( غیر از شوینده های اسیدی و قلیایی ) بشویید و اطمینان داشته باشید که چمن مصنوعی شما دچار رنگ پریدگی و تغییر رنگ نخواهد شد. فقط در این کار افراط نکنید.

   

 6.  

 7. ابعاد چمن مصنوعی به چه صورتی است؟

   

  چمن مصنوعی به صورت رول می باشد که عموما از دارای عرض ۲ متر و یا ۴ متر می باشد. شرکت های تولید کننده بسته به سفارش مشتری این محصول را در طول های ۱۵ تا ۵۰ متر تولید و بسته بندی می کنند. لطفا زمان سفارش حتما از ابعاد محصول درخواستی خود مطلع شوید.

   

 8.  

 9. آیا چمن مصنوعی را می توان روی بستر خاک نصب کرد؟

   

  بله – این کار امروزه بدون نیاز به زیرسازی سخت ( مانند بتون یا آسفالت ) امکان پذیر است. برای اطلاع از چگونگی انجام این پروسه که بسیار آسان و کاربردی است با کارشناسان طرح دیگر تماس حاصل نمائید.

   

 10.  

 11. آیا می توان چمن مصنوعی را پس از نصب جابجا کرد و به جایی دیگر منتقل کرد؟

   

  بله – در صورتی که چمن مصنوعی شما به شیوه جدید و با استفاده از ژئوتکستایل و نوار سیمینگ تیپ نصب شود، چمن شما قابلیت انتقال به فضای دیگری را خواهد داشت.

   

 12.  

 13. ارتفاع برگ های چمن مصنوعی چقدر است؟

   

  چمن های مصنوعی بسته به کاربری ارتفاعی از حدود ۶ میلیمتر تا ۶۰ میلیمتر دارند. ارتفاع کمتر و تراکم بالا و برگ های یک اندازه و بدون جهت و خواب بیشتر مخصوص چمن های گلف و تنیس و هاکی است که می بایستی کمترین تغییر مسیر را در حرکت توپ ایجاد کنند و چمن های با ارتفاع بالا مثل ۴۵ میلیمتر و ۵۵ میلیمتر فقط کاربرد ورزشی و فوتبالی دارند. چمن های تزئینی عموما ارتفاع ۱۰ میلیمتر تا ۴۰ میلیمتر تولید و بفروش می رسند.

   

 14.