چمن مصنوعی مناسب مناظر شهری

چمن مصنوعی مناسب مناظر شهری دارای چه ویژگی های باشد.

با توجه به مشکل کم آبی در شهرهای بزرگ و وسعت روز افزون فضای سبز شهری لزوم استفاده از چمن مصنوعی مناظر شهری قوت بیشتری گرفته است. چمن مصنوعی با دوام بالا، قیمت مناسب و عدم نیاز به آبیاری و هرس کردن محصولی مناسب برای این کاربری است.

یکی از دغدغه های مهم شهرهای بزرگ مبحث فضای سبز و زیباسازی شهر می باشد. یکی از الزامات شهرها نیز همین موضوع است تا بتوان تراکم جمعیتی و تراکم آلودگی های محیطی را کنترل کرد. اما این کار همواره هزینه های بسیار بالایی را برای شهرداری ها در بر داشته است و نیازمند نیروهای فراوان و استفاده از منابع مختلف از جمله منابع آبی است.

دنیای امروز دنیای راه های بهتر با صرفه بیشتر است. امروزه می توان از محصولی صحبت کرد که با همان ظاهر طبیعی و کارایی و طول عمر بالا ویژگی های به مراتب بالاتری نسبت به نمونه ی طبیعی آن دارد. چمن های مصنوعی نسل چهارم یعنی نشانه ردی صنعت و تکنولوژی روز برای زندگی ایده آل است. این محصول می تواند به عنوان بهترین گزینه برای شهرداری های کلان شهر ها تثبیت شود.

مزایای این محصول نسبت به چمن های طبیعی عبارت است طول عمر بیشتر، هزینه های کمتر که شامل هزینه آب، هزینه نیروی انسانی، هزینه نگهداری و همچنین سرعت اجرای کار و سرسبزی و زیبایی چهار فصل می باشد. چمن های مصنوعی نسل چهارم پیشرفت های فراوانی داشته اند که سبب طول عمر بیشتر و زیبایی رقابتی با چمن طبیعی دارند پس بهتر است برای دنیایی هر چه بهتر و زیباتر از همین امروز بیندیشیم و منابع ارزشمند را حفظ و حراست کنیم.

275

1 دیدگاه در “چمن مصنوعی مناسب مناظر شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *