چمن مصنوعی مدل اطلس

چمن مصنوعی مدل اطلس

چمن مصنوعی مدل اطلس که به صورت انحصاری و به سفارش گروه چمنزار ویژه ی مهدکودک ها ثبت سفارش شده است جدیدترین محصول در این رده بازار محسوب میشود.

گروه کارشناسی چمنزار با مطالعه ی دقیق موارد مورد نیاز برای یک چمن مصنوعی مناسب جهت مهدکودک ها به نتایج قابل توجهی دست پیدا کرد که این موارد عباراتنداز:

۱-بحث آشغالگیری الیاف:از نظر بهداشتی یکی از مهمترین موارد در کاربری مهدکودک مبحث میزان آشغالگیری الیاف است به گونه ای که در صورت پایین بودن تراکم و یا ارتفاع بیش از حد استاندارد، آشغالگیری این محصول افزایش پیدا میکند و ممکن است کودکان با آن ها در تماس باشند که این موثوع به کودکان صدمه خواهد زد. از این رو کارشناسان چمنزار برای این محصول تراکم ۱۲۱۰۰۰ کوک در متر مربع را سفارش دادند تا تراکم بالا فضای خالی بین الیاف را به پایین ترین حد رسانده و مانع از آشغالگیری چمن مصنوعی مدل اطلس شود.

۲-بحث ضربه پذیری:یکی دیگر از موارد بسیار مهم در کاربری مهد کودک ضربه پذیری محصول است ، فراموش نکنیم کاربران اصلی این فضا کودکان هستند و همانطور که میدانیم استخوان بندی آن ها بسیار ضعیف تر از بزرگسالان است بنابراین جلوگیری از آسیب های فیزیکی ناشی از جنب و جوش های کودکانه امریست بسیار ضروری چمن های گروه گلف (اطلس جزو چمن های گلف محسوب میشود)دارای ارتفاع الیاف کم و تراکم بالا هستند که این موضوع موجب ضربه پذیری پایین محصولات گلف میگردد. گروه کارشناسی چمنزار برای رفع این نقیصه ارتفاع مدل اطلس را از ۱۰ میلیمتر به ۱۴ میلیمتر افزایش داده تا ضربه پذیری مدل اطلس تا حدود زیادی افزایش پیدا کند. همچنین پیشنهاد می شود برای ضربه پذیری هرچه بهتر مدل اطلس،این محصول به شیوه ی نیمه اسپورت نصب شود که با استفاده از لایه ی ژئوتکستایل و عدم تثبیت چمن بر روی زمین کمک شایانی به این مبحث ارزشمند می شود.

۳)نرمی سطح چمن: همانطور که می دانیم علاوه بر مبحث ضربه پذیری،محیط کودکان نیاز به پوشش هایی دارد که در زمان تماس با پوست نحیف کودکان باعث خراشیدگی پوست آن ها نشود یکی از ایراداتی که به خانواده ی چمن های مصنوعی خانواده ی گلف وارد است موضوع زبری بالا به دلیل تراکم بالا و ارتفاع الیاف پایین است. الیاف چمن های گلف به دلیل تراکم بالا و ارتفاع پایین حالت کاملا ایستا دارند که همین موضوع در زمان تماس با بدن کودکان ایجاد مقاومت و اصطحکاک بیشتری می کند، گروه چمنزار با انتخاب ارتفاع الیاف ۱۴ میلیمتر نرمی و لطافت مناسبی را برای مدل اطلس به وجود آورده است.

نکته پایانی

در پایان به این موضوع اشاره می شود که گزینه های دیگری هم برای استفاده در فضای مهد کودک قابل سفارش است ، برای مثال چمن مصنوعی مدل رویال ۲۵ و ورنال ۲۵ با توجه به الیاف مونو ، تراکم مناسب و استفاده از الیاف پر کننده (فیلر) گزینه های بسیار مناسبی برای استفاده در مهد کودک خواهند بود.


ویژگی مثبت ویژگی منفی
دارای تراکم بالا (mm) نسبت به مدل های ۸ و ۱۱ میلیمتر دچار کوبیدگی بیشتر می شوند.
استفاده از الیاف تیولون هلند
نرمی بیشتر نسبت به مدل های ۸ و ۱۱ میلیمتر